Lista aktualności Lista aktualności

O nowych zasadach sprzedaży drewna

Składanie ofert na zakup drewna na rok 2017 odbędzie się już według nowych zasad - zapraszamy przedsiębiorców drzewnych na spotkanie

W trakcie posiedzenia Komisji Leśno-Drzewnej 24 października 2016 r. dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski podpisał zarządzenie nr 46, które określa m.in. sposoby modelowania i prognozowania popytu oraz cen surowca drzewnego oferowanego przez LP. Zarządzenie definiuje również zmodyfikowany wykaz grup handlowo–gatunkowych drewna i procedury ustalania nabywców, którzy w danym roku mogą otrzymać określoną ilość surowca.

Nowym rozwiązaniem w zatwierdzonych zasadach jest wprowadzenie kryterium „geografii zakupu". Teraz podmioty nabywające surowiec w Portalu Leśno-Drzewnym mają czas na to, by wprowadzić lub poprawić w systemie lokalizacje swoich zakładów przerabiających drewno. Dodatkowo te informacje będą na bieżąco weryfikowane w terenie przez pracowników nadleśnictw.

Z treścią całego zarządzenia można zapoznać się wchodząc na stronę Portalu Leśno – Drzewnego lub klikając >>>>> tutaj.

Nadleśnictwo Radzyń Podlaski zaprasza zarejestrowanych klientów macierzystych oraz przedsiębiorców planujących składanie ofert zakupu na surowiec drzewny w przyszłości, na spotkanie robocze w dniu 4 listopada br. o godz. 10:00 w siedzibie Nadleśnictwa, które będzie miało na celu przybliżenie nowych zasad sprzedaży.