Lista aktualności Lista aktualności

Rowerowe Święto na Lubartowskiej Ziemi

Od samego rana na ulicach Lubartowa można było zauważyć zwiększoną liczbę rowerzystów. Wszystko za sprawą corocznego Święta Roweru, które w tym roku odbyło się w ostatnią niedzielę miesiąca tj. 25.06.2017 r.

W tegorocznej edycji tego wydarzenia udział wzięło 13 138 osób, które w sumie przejechały 451 142 km. Nie zabrakło również rowerzystów z zagranicy. Tego dnia na lubelskich drogach pojawili się obywatele takich państw jak: Australia, Ukraina, Białoruś, Francja, Czechy czy Słowacja. Uczestnicy mogli skorzystać aż z 7 tras o różnej długości. Najdłuższa trasa liczyła 62 km natomiast najkrótsza 17 km.

Jak co roku przy organizacji tego wydarzenia nie mogło zabraknąć lubelskich leśników. Przedstawicieli Nadleśnictwa Radzyń Podlaski wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Puławy można było spotkać w samym centrum kompleksu Lasów Kozłowieckich, nieopodal kwatery myśliwskiej „Stary Tartak".

Dla najmłodszych leśnicy przygotowali konkursy wraz z drobnymi upominkami. Dużą popularnością cieszyło się rozpoznawanie tropów zwierząt odciśniętych na piasku oraz quiz obejmujący różne zagadnienia przyrodnicze. Starsi uczestnicy natomiast,  chętnie dyskutowali i wymieniali poglądy dotyczące prowadzonej przez nas gospodarki leśnej. Wszystko przebiegało w miłej i bardzo sympatycznej atmosferze. 

Do zobaczenia za rok!