Aktualności Aktualności

Powrót

„Ognie niepodległości” w Radzyniu Podlaskim

„Ognie niepodległości” w Radzyniu Podlaskim

Narodowe Święto Niepodległości jest w Polsce świętem państwowym obchodzonym corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów.

Przed Pałacem Potockich w Radzyniu Podlaskim w piątkowy wieczór (10.11.2017 r.)  z okazji zbliżającej się 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostało zorganizowane wydarzenie pt.  „Ognie niepodległości”.  Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 21:00 po czym nastąpiło przywitanie wszystkich zebranych gości oraz rozpalenie ogniska przez harcerzy. Jednym z punktów wydarzenia było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego a także przedstawienie rysu historycznego tego wielkiego święta. Na zakończenie uroczystości nastąpiło odczytanie Odezwy Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski.

W uroczystości udział wziął Nadleśniczy Nadleśnictwa Radzyń Podlaski Pan Krzysztof Hołowiński i leśniczy Pan  Marian Biernacki.

Święto Niepodległości uroczyście obchodzone było także w miejscowości Brzozowica, w którym ze strony nadleśnictwa udział wziął leśniczy Pan Waldemar Czajka.


Nadleśnictwa i inne

Mapa lasów

Mapa lasów

Polecamy Polecamy